Yüksek Güvenlik Çiti

Ürün Kodu: 1618 Kategoriler: Panel Çit Ürünleri
(256) Kişi Görüntüledi

Yüksek güvenlik çiti adından da anlaşıldığı gibi yüksek güvenlik amaçlanan yerlerde üst düzey güvenlik sağlamak için kullanılır. Özellikle sanayi alanlarında, petrol rafineleri, askeri alanlarda, sınır bölgesinde, hava limanı çevresinde, maden sahalarında, doğal gaz dağıtım tesislerinde bu çitler tercih edilmektedir. Bu tür bölgelerde kullanılmak üzere özellikle tasarlanan bir çittir.

Güvenlik Standartları

Panel çitler genel olarak tırmanmaya ve aşılmaya engel olan çitlerdir. Ancak yüksek güvenlik çiti çok daha fazlasını sunar. Çünkü çitlerde bulunan teller çok sık aralıklar döşenmiştir. Kurşun geçirmeyen bu teller aynı zamanda kurşunu sektirme özelliğine sahiptir. Yani çitin arkasından ateş açılması halinde başarı sağlanamaz. Çitin göz aralıkları bunları sağlayacak şekilde özel olarak hesaplanır. Bu yüzden aralıkları değiştirmek mümkün değildir.

Aynı zamanda bu teller herhangi bir yolla kesilemezler. Makas girecek kadar dahi aralık bulunmayacaktır. Görüldüğü gibi bu çit sıradan yerlere nazaran çok daha üstün korumaya ihtiyacı olan özel bölgeler için tasarlanmıştır.

Estetik Görünüm

Bu çitlerde aralıklar yoğun olduğu için içerisini pek göstermez ve kafes gibidir. Estetik kaygı taşıyanlara önerilmez. Ancak sağladığı güvenlik aşikardır. Yüksek güvenlik çiti adından da belli olduğu üzere güvenlik kaygısı ile üretilmiştir. Bu sayede estetik ikinci plandadır.