Helezonik Jiletli Tel

Ürün Kodu: 1620 Kategoriler: Jiletli Tel Ürünleri
(393) Kişi Görüntüledi

Genellikle çit ya da duvar üstünde görülen halka halka kıvrılan jiletli teller helezonik jiletli tel olarak bilinir. Bu kendine has şekil helezon olarak adlandırılır. Bu telleri gören kişiler genelde yüksek güvenlik bölgesi olduğunu anlar. Çünkü bu teller askeri alanlar, cezaevleri, hava limanları, sınırlar gibi özel güvenlik isteyen yerlerde kullanılması ile özdeşleşen ürünlerdir.

Yüksek Güvenlik

Jiletli teller gibi helezonik jiletli tel de yüksek koruma amaçlı ürünlerdir. Çünkü bu teller belirli bir hacme sahip, son derece keskin ve aşılması zor ürünlerdir. Üç boyutlu oldukları için sağladıkları güvenlik de fazladır.

Genelde duvar ya da çit üstüne belirli bir yüksekliğe helezonik tel çekilir. Bu tellerin yüksekliği, sıklığı gibi kriterler arzuya göre değişiklik göstermektedir. Bu sayede tellerin çapı değişebileecktir.

Avantajları

Helezonik jiletli tel kullanım alanları oldukça fazla olan ürünlerdir. Bir kez yapıldıktan sonra bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılırlar. Bu sayede ekonomik olduğunu da söyeleyebiliriz. Aslında jiletli tel denilince akla ilk gelen klasik ve köklü bir modeldir. Paslanmaz çelik telden üretilen teller keskinliğini uzun yıllar koruyacaktır.

Arzuya göre bu tellerin yerden başlayarak birkaç sıra halinde döşenmesi ya da duvar dibine yere döşenmesi gibi yöntemler de mevcuttur. Bu seçimlik yönetmler sayesinde herkes aradığı şekilde güvenlik sağlayabilecektir.

Helezonik jiletli tel eğilme, bükülme, kesilmeye karşı dayanıklı olduğu için uzun ömürlüdür.