Düzlemsel Jiletli Tel

Ürün Kodu: 1622 Kategoriler: Jiletli Tel Ürünleri
(480) Kişi Görüntüledi

Düzlemsel jiletli tel klasik jiletli telin tek bir düzlem üzerine dizilmiş halidir. İç içe geçmiş halkalar şeklinde bir görünüm sunar. Bu görünüm olimpiyat logosundaki halkaları andırdığı için olimpik jiletli tel olarak da anılmaktadır. Genellikle yüksek güvenlik arzulanan yerlerde tercih edilen bir üründür.

Üstün Güvenlik

Jiletli teller tek başına çit olarak kullanılmaktan ziyade çit ya da duvarların üzerine caydırıcılığı arttırıcı olarak döşenir. Bu telde jiletli halkalar iki değil, tek boyutlu olarak bir düzlem üzerine döşenir. Jiletli tel yoğunluğu artarken, kapladığı hacim azaldığı için ince duvarlarda ya da çit üzerinde kullanımı avantajlıdır.

Düzlemsel jiletli tel kullanımının yüksek bir caydırıcılığı vardır. Hırsızlara karşı ya da dışarıdan izinsiz girişlere karşı oldukça yüksek güvenlik sağlar. Aşılması sağlığa büyük zarar vereceği için hırsızlarca göze alınmayacaktır.

Yüksek Dayanıklılık

Jiletli teller galvaniz maddeden üretilir. Böylece paslanmayan teller aynı zamanda çürümez, aşınmaz, keskinliği kaybolmaz ya da kopmaz. Her daim keskin olan tellerin caydırıcılığı da devam edecektir.

Bu teller genelde 60 cm yükseklikte tercih edilse de yüksekliği değiştirmek de mümkündür. İhtiyaca göre böyle bir seçim yapılabilir. Genelde devlet kurumları, askeriyeleri cezaevleri gibi yerlerde tercihe dilen bu teller, tırmanmak isteyen kişinin ölümüne dahi sebep olabilir. Evini, bahçesini, arazisini iyi bir şekilde korumak isteyen vatandaş da düzlemsel jiletli tel kullanmaktadır.